Doplněk BIM DEKSOFT

Základní informace

Doplněk BIM DEKSOFT je elektronická pomůcka umožňující po instalaci do programů Archicad nebo Revit využívat při projektování skladby a systémy z BIM databáze DEKSOFT. Doplněk BIM DEKSOFT je unikátní nejen komplexností a rozsahem konstrukčních řešení, ale hlavně automatickou aktualizací všech dat on-line. Tato elektronická pomůcka (doplněk, nebo také plugin) obsahuje digitální knihovnu skladeb a materiálů společnosti Stavebniny DEK, ale i mnoha dalších společností. Digitální knihovna společnosti Stavebniny DEK obsahuje spolehlivá a praxí ověřená řešení skladeb a konstrukčních systémů.

Instalační soubor

Zde si můžete stáhnout doplněk BIM DEKSOFT pro programy Revit 2016, 2017, 2018, 2019 a Archicad 18, 19, 20, 21, 22 pro Windows a macOS.
Jedná se o nový, kompletně přepracovaný doplněk, který nabízí řadu vylepšení. Mezi hlavní vylepšení patří možnost vkládání kromě systémových skladeb i dílčí materiály, vylepšená práce s filtry, kontrola duplicit a stále se rozrůstající množství dostupných produktů.

Instalátor je k dispozici v českém a anglickém jazyce. Pro program Revit s instalačním souborem pro operační systém macOS nepočítáme, protože Revit nepodporuje operační systém macOS. Revit LT (levnější verze s omezenou funkcionalitou) neumožňuje instalaci pluginů.

Rozvoj doplňku

Spuštěním druhé generace s rozvojem v oblasti BIM nekončíme, v následujících verzích plánujeme rozšíření o následující funkce:

  • Vkládání objektů
  • Rozšíření pro další 3D i 2D programy
  • Validace aktuálnosti informací při dokončování projektu
  • Provázání na nástroje pro rozpočtování
  • Vložení skladeb a materiálů bez obchodních názvů pro projekty veřejných zakázek
  • Nastavení vkládaných dat dle úrovně LOD a LOI
  • Vzorník povrchových úprav
  • Alternativy k vrstvám v systémové skladbě
  • Atd.

Výukové materiály

Pro doplněk BIM DEKSOFT jsme připravili výuková videa, kde se dozvíte obecné informace o BIM i konkrétním řešení BIM DEKSOFT.  Můžete se dozvědět, co je to BIM, co komu může přinášet práce s BIM, jak lze efektivně využít BIM DEKSOFT  při projektování apod. Ukázky konkrétních řešení byly připraveny pro starší verzi doplňku BIM DEKSOFT 1.0. Instruktážní video pro využití v aktuální verzi doplňku plánujeme doplnit.