Doplněk BIM DEKSOFT

Základní informace

Doplněk BIM DEKSOFT je elektronická pomůcka umožňující po instalaci do programů Archicad nebo Revit využívat při projektování skladby a systémy z BIM databáze DEKSOFT. Doplněk BIM DEKSOFT je unikátní nejen komplexností a rozsahem konstrukčních řešení, ale hlavně automatickou aktualizací všech dat on-line. Tato elektronická pomůcka (doplněk, nebo také plugin) obsahuje digitální knihovnu skladeb a materiálů společnosti Stavebniny DEK, ale i mnoha dalších společností. Digitální knihovna společnosti Stavebniny DEK obsahuje spolehlivá a praxí ověřená řešení skladeb a konstrukčních systémů.

Instalační soubor

Zde si můžete stáhnout doplněk BIM DEKSOFT pro programy Revit 2016, 2017, 2018, 2019 a Archicad 18, 19, 20, 21, 22 pro Windows a macOS.
Jedná se o nový, kompletně přepracovaný doplněk, který nabízí řadu vylepšení. Mezi hlavní vylepšení patří možnost vkládání kromě systémových skladeb i dílčí materiály, vylepšená práce s filtry, kontrola duplicit a stále se rozrůstající množství dostupných produktů.

Instalátor je k dispozici v českém a anglickém jazyce. Pro program Revit s instalačním souborem pro operační systém macOS nepočítáme, protože Revit nepodporuje operační systém macOS. Revit LT (levnější verze s omezenou funkcionalitou) neumožňuje instalaci pluginů.

Webové rozhraní

Pro uživatele, kteří nevyužívají programy Revit nebo Archicad je možné zobrazit rozhraní doplňku v prostředí internetového prohlížeče zde. Webové rozhraní, stejně jako samotný doplněk, umožňuje rychle vyhledávat konstrukce a materiály s požadovanými parametry.

Pro správnou funkci doplňku ve webovém prohlížeči doporučujeme prohlížeč CHROME. Pro tento prohlížeč je doplněk optimalizován.


Rozvoj doplňku

Spuštěním druhé generace s rozvojem v oblasti BIM nekončíme, v následujících verzích plánujeme rozšíření o následující funkce:

  • Vkládání objektů
  • Rozšíření pro další 3D i 2D programy
  • Validace aktuálnosti informací při dokončování projektu
  • Provázání na nástroje pro rozpočtování
  • Vložení skladeb a materiálů bez obchodních názvů pro projekty veřejných zakázek
  • Nastavení vkládaných dat dle úrovně LOD a LOI
  • Vzorník povrchových úprav
  • Alternativy k vrstvám v systémové skladbě
  • Atd.

Starší verze doplňku

První verze doplňku BIM DEKSOFT 1.0 byla spuštěna v roce 2017.  Pro stávající uživatele doplňku zůstává původní verze funkční do konce září roku 2018. Poté bude funkčnost verze 1.0 ukončena.

Výukové materiály

Pro doplněk BIM DEKSOFT jsme připravili výuková videa, kde se dozvíte obecné informace o BIM i konkrétním řešení BIM DEKSOFT.  Můžete se dozvědět, co je to BIM, co komu může přinášet práce s BIM, jak lze efektivně využít BIM DEKSOFT  při projektování apod. Ukázky konkrétních řešení byly připraveny pro starší verzi doplňku BIM DEKSOFT 1.0. Instruktážní video pro využití v aktuální verzi doplňku plánujeme doplnit.