Doplněk BIM DEKSOFT

Základní informace

Doplněk BIM DEKSOFT je elektronická pomůcka umožňující po instalaci využívat při projektování skladby a systémy ze Stavební knihovny DEK. Doplněk BIM DEKSOFT je unikátní nejen komplexností a rozsahem konstrukčních řešení, ale hlavně automatickou aktualizací všech dat on-line. Tato elektronická pomůcka (doplněk, nebo také plugin) obsahuje digitální knihovnu skladeb a materiálů společnosti Stavebniny DEK, ale i mnoha dalších společností. Digitální knihovna společnosti Stavebniny DEK obsahuje spolehlivá a praxí ověřená řešení skladeb a konstrukčních systémů.

Instalační soubor

Doplněk BIM DEKSOFT je dostupný pro programy:
  • Allplan 2019, 2020
  • Archicad 18 - 23
  • CADKON+ 2019, 2020
  • Revit 2016 - 2021
Instalátory jsou společné pro všechny software, liší se pouze používaným operačním systémem:
Pomocí doplňku Allplan je aktuálně možné vkládat skladby z katalogu DEK, další výrobce a dodavatele budeme postupně doplňovat.
 
Instalátor je k dispozici v českém a anglickém jazyce. Verze Revit LT (levnější verze s omezenou funkcionalitou) neumožňuje instalaci pluginů.

Rozvoj doplňku

Spuštěním druhé generace s rozvojem v oblasti BIM nekončíme, v následujících verzích plánujeme rozšíření o následující funkce:

  • Vložení skladeb a materiálů bez obchodních názvů pro projekty veřejných zakázek
  • Nastavení vkládaných dat dle úrovně LOD a LOI

Výukové materiály

Pro doplněk BIM DEKSOFT jsme připravili výuková videa, kde se dozvíte obecné informace o BIM i konkrétním řešení BIM DEKSOFT.  Můžete se dozvědět, co je to BIM, co komu může přinášet práce s BIM, jak lze efektivně využít BIM DEKSOFT  při projektování apod. Ukázky konkrétních řešení byly připraveny pro starší verzi doplňku BIM DEKSOFT 1.0. Instruktážní video pro využití v aktuální verzi doplňku plánujeme doplnit.