3D EDITOR

SPUSTIT

editor 3D EDITOR je program pro zadání 3D geometrie objektu a okolí. V současné verzi je 3D zadání propojeno s programem FVE a umožňuje přesné stanovení zastíněné části fotovoltaického systému při výpočtu produkované elektrické energie.

Program je možno vyzkoušet na 14 dní zdarma (více info ZDE).

Základní informace

3D EDITOR je program pro zadání 3D geometrie objektu a okolí. V současné verzi je 3D zadání propojeno s programem FVE a umožňuje přesné stanovení zastíněné části fotovoltaického systému při výpočtu produkované elektrické energie.

Hlavní vlastnosti programu

Videoukázka

Import 3D geometrie

Výpočet fotovoltaické elektrárny často vyžaduje posoudit vliv stínění stínícími objekty (např. budovami). Abychom mohli stínění posoudit, vyvinuli jsme grafický program 3D EDITOR, ve kterém sice není možné 3D objekty modelovat, ale lze je načítat pomocí formátu gbXML (více o formátu a 3D modelování zde) a Collada (otevřený formát pro přenost 3D geometrie). S načteným modelem je pak možné v programu 3D EDITOR dále pracovat - je možné model natáčet, posouvat a také na něm označovat plochy, které reprezentují fotovoltaický panel. Při importu je vždy vhodné geometrii pro potřeby výpočtu co nejvíce zjednodušit, aby se nadměrně neprodlužovala doba výpočtu.