BIM

V DEKSOFTu se intenzivně zabýváme problematikou BIM. Provozujeme BIM databázi stavebních produktů. Databáze je koncipována jako universální. Do databáze je možné vkládat jakékoli produkty související s navrhováním staveb. Databáze je otevřená, jakýkoli výrobce nebo dodavatel produktů může na základě smluvních podmínek umístit své produkty do databáze. 

Databázi využijí specialisté využívající programy DEKSOFT, ale také projektanti při projektování v CAD programech. Projektanti využívající 3D CAD SW Revit nebo Archicad mohou využívat databázi prostřednictvím doplňku BIM DEKSOFT, který si nainstalují do 3D CAD SW. Projektanti využívající 2D CAD SW mohou využít databázi prostřednictvím programu STANDARDY MATERIÁLŮ, který umožňuje export dat ve formátech DXF, DOC, XLS a PDF.

Doplněk BIM DEKSOFT ke stažení zde

Programy DEKSOFT učíme komunikaci s ostatními SW (zejména CAD SW) pomocí standardizovaných komunikačních formátů. Usilujeme také o integraci našich výpočtových SW DEKSOFT přímo do 3D CAD programů. Podílíme se na aktivitách rozvíjejících BIM v České republice, zejména v oblasti standardizace. Na základě dění ve standardizaci upravujeme BIM databázi DEKSOFT tak, aby vyhovovala potřebám projektování dle různých standardů BIM.

Další podrobnosti najdete zde: